Wybieramy kołdry i poduszki na zimę Aktualności

Zimą kołdry i poduszki są najlepszymi przyjaciółmi każdego człowieka – krótkie dnie i mróz za oknem sprawiają, że zimą skrywamy się przed nieprzyjazną pogodą w ciepłej pościeli. Zanim znowu za oknem zacznie sypać śnieg, warto zadbać o odpowiednie wyposażenie swojego łóżka w kołdrę i poduszki, które pozwolą komfortowo przetrwać ten romantyczny, ale niezbyt przyjazny okres.

Kołdry i poduszki na zimę – jakie są kryteria wyboru?

Kołdry i poduszki zimowe powinny przede wszystkim zagwarantować właściwą ochronę przed zimnem – lecz bez ograniczania dostępu powietrza. Należyta wentylacja zimą jest jednakowo ważna co latem – zapewnia to komfort, dobry nastrój o poranku i higienę. Rewelacyjnym wyborem na zimę jest kołdra puchowa, której wypełnienie stanowią bardzo miękkie pióra gęsie. Puch jest ekologicznym izolatorem zapewniającym równomierne utrzymywanie ciepła i lekkość pościeli. Kołdry i poduszkiSyntetyczna kołdra zimowa może być doskonałą alternatywa dla pierzyn wykonywanych z piór. Aktualnie przemysł tkaninowy wyrabia sztuczne materiały o specjalnej budowie, które niemal idealnie odwzorowują właściwości naturalnych izolatorów, takich jak puch, pierze czy wełna. Syntetyczne włókna są w dodatku znacznie mocniejsze i mniej podatne na utratę sprężystości. Sztuczne surowce mają jeszcze jedną zaletę, ważną dla wielu młodych ludzi. W ostatnich latach powstało pojęcie „mody wegańskiej” – wielu producentów produkuje ciuchy oraz towary wyrabiane z myślą o nieustająco rosnącej grupie przeciwników stosowania produktów odzwierzęcych. Syntetyczna kołdra z pokryciem bawełnianym idealnie wpisuje się w te założenia i może być świetnym rozwiązaniem na zimę dla osób zaangażowanych aktywnie w ruch ochrony zwierząt.

Zimowe alergie pod kontrolą

Kołdry zimowe muszą zapewnić ich użytkownikom pełen komfort – dotyczy to również alergików. Wydawać by się mogło, że na wszelkiego rodzaju uczulenia jesteśmy narażeni tylko latem, gdy w powietrzu przenoszone są pyłki traw i roślin – niestety zimą alergicy również narażeni są na poważne zagrożenia. Okazuje się, że zimą to właśnie prywatne łóżko może być największym niebezpieczeństwem – ciepło i wilgoć to świetne warunki do rozwoju roztoczy. Oprócz zadbania o odpowiedni mikroklimat w domu, można zmagać się z roztoczami wybierając antyalergiczne kołdry i poduszki zimowe. Kołdry i poduszkiTaka pościel robiona jest z surowców w 100% bezpiecznych i nie będących należytym miejscem do zamieszkania dla nieprzyjaznych pajęczaków. To rozwiązanie nie jest zarezerwowane wyłącznie dla osób cierpiących na uczulenia – antyalergiczne materiały to także bardzo dobry sposób na zapewnienie pełnego bezpieczeństwa dzieciom.

Kołdra na cały rok

Kołdry i poduszki zimowe można też zastąpić wygodną i użyteczną pościelą całoroczną. Takie kołdry wyrabiane są z myślą o wykorzystaniu przez okrągły rok – zarówno w czasie letnich upałów, jak i zimowych chłodów. Tego typu produkty to idealna alternatywa dla osób lubiących rozwiązania praktyczne i nowoczesne – dzięki nim nie trzeba już głowić się, jaką aurę przyniesie kolejny dzień i delektować się kojącym i komfortowym snem niezależnie od kaprysów pogody.

Kołdry i poduszki

 

logo podstawowe kopiaZobacz polecane kołdry i poduszki w sklepie Mirat.pl

Poduszki

Poduszki

ZOBACZ

Kołdry zimowe

Kołdry zimowe

ZOBACZ

Kołdry całoroczne

Kołdry całoroczne

ZOBACZ


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *