Stół Aspero Aktualności

Poszukujecie własnego stylu? Nie chcecie, by Wasz salon, kuchnia, sypialnia, przypominały wnętrza dobrze znane z katalogów – schludne, estetyczne, ale bez wyrazu?

Styl vintage

Jaki jest styl Vintage

Styl vintage który staje się w Polsce coraz bardziej popularny pozwala łączyć przedmioty klasyczne, z duszą i historią z ultranowoczesnymi meblami czy akcesoriami. Urządzając mieszkanie w stylu vintage, można bez obaw zachować swoją ukochaną oldschoolową kanapę czy fotel i zestawić go z nowoczesną, designerską lampą. Kto powiedział, że stolik odziedziczony po dziadku Franciszku będzie źle wyglądał w towarzystwie nowej sofy?

Słowo vintage pochodzi z języka angielskiego. Pierwotnie oznaczało sezonowy zbiór winogron, szybko jednak zaczęto używać tego pojęcia dla scharakteryzowania „wina z dobrego rocznika”. Określenie zyskało znaczenie wtórne – klasyczny, stary, zabytkowy.

Kolekcja Fin

Wnętrza urządzone w stylu vintage to połączenie nowoczesności z klasyką i historią. Styl vintage można określić jako eklektyzm – stwarza on możliwość zestawiania ze sobą elementów na pozór nie pasujących do siebie, jednak jako całość tworzą one harmonijny i przemyślany projekt. Za przedmioty vintage uważa się meble i akcesoria dekoratorskie starsze niż 20-letnie. Zwykle aranżacje vintage inspirowane są dizajnem z początku XX w. W Polsce bardzo popularne stało się sięganie po przedmioty z epoki PRL-u.

W poszukiwaniu własnego stylu

Styl vintage daje możliwość dowolnego łączenia rozmaitych tendencji. Posiadasz przedmioty bliskie Twojemu sercu? Odziedziczyłeś po babci, rodzicach unikatowe meble? Możesz ofiarować im „drugie życie”. Odrestaurowane, doskonale uzupełnią wnętrze, mają szansę stać się „wisienką na torcie” – elementem, który nada aranżacji charakteru.Ława bianka

Wnętrze mieszkania, powinno odzwierciedlać Wasze charaktery, pasje i styl. Wcale nie musicie wydawać ogromnych pieniędzy, by skomponować urokliwe wnętrza – funkcjonalne i unikatowe – wystarczy dobrze poszukać

Stół Aspero

Nowe czy używane?

Zastanawiasz się czy zainwestować w oryginalne meble z epoki czy nowe stylizowane? Decydując się na autentyk musisz liczyć się z tym, że mebel wymagać może renowacji. Z drugiej strony kilkanaście lat temu, rzemieślnicy korzystali z dużo lepszych gatunkowo materiałów, a ich wytwory charakteryzowały się trwałością i niezawodnością. Nowe meble to większy wydatek, ale zyskujecie gwarancję i model fabrycznie nowy. Możecie swobodnie decydować o kolorystyce, co w przypadku mebli używanych, często pozostaje kwestią kompromisu.

Stół Brando


Stół IMPRESIO + krzesła DONAT


Meble z kolekcji Vintage

Sklep Mirat.pl


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *