Nowoczesne stoły szklane to nie tylko meble. Inspiracje

Elegancja, trend, niepowtarzalność – tymi terminami z całą pewnością określić można różnego rodzaju stoły szklane. W ostatnim czasie są one jednym z najbardziej poszukiwanych rodzajów mebli, a powodów tego jest co najmniej kilka.


Stoły szkłem pisane

Stół to stały element każdego wnętrza. Dotychczas utożsamiany był z drewnem, symbolizującym solidność, pielęgnującym tradycję. Tymczasem szybko okazało się, że jeszcze wdzięczniejszym, a na pewno efektowniejszym materiałem jest szkło.

Stoły szklane jawią się jako obietnica ożywienia nawet najbardziej szarego wnętrza. Mogą być one zarówno elementem fundamentalnym, jak również dyskretnym uzupełnieniem wnętrza. Kuchnia, jadalnia, salon? Każde z tych pomieszczeń – pomimo odmiennego przeznaczenia – zyska na wizualnej wartości!

Stół AGIS + H-261 blue

Stół AGIS z krzesłami H261

Wyróżniamy różnego rodzaju stoły szkłem pisane. Indywidualne preferencje, marzenia, tudzież fantazje znajdują odzwierciedlenie w proponowanych modelach. Powstały one bowiem zarówno z myślą o miłośnikach klasyki, jak i tych, którzy awangardę stawiają na piedestale! Małe i duże, okrągłe i kwadratowe, a nawet rozkładane – wielość możliwych wyborów wskazuje na popularność, jaką cieszą się te meble.

Stół GD-020 white + H-103

Stół GD020 z krzesłami H103

Stół GD-018 grey + H503

Stół GD018 z krzesłami H503

Jak styl wybrać

Wiadomym jest, iż esteta zwraca uwagę na misterność i niebanalność zestawień. Połączenia stali ze szkłem, chromowe czy aluminiowe wykończenia wydają się indywidualnym wyróżnikiem, ubarwiającym aranżacje. Dodawszy do tego czarne, przezroczyste lub mleczne blaty, otrzymujemy gwarancję, że nikt nie przejdzie obok takiego stołu obojętnie!

Stół DAMAR + H-623

Stół DAMAR z krzesłami H-623

Stół DIONIZOS + H-441

Stół Dionizos z krzesłami H-441

Stół Twist

Stół Twist

Stoły szklane a funkcjonalność

Istotną zaletę stołów szklanych stanowi ich funkcjonalność i praktyczność. Wbrew obawom sceptyków, blaty szklane dobrze się czyszczą, szczególnie te wykonane ze szkła gładkiego. Nieumotywowane są również podejrzenia dotyczące małej wytrzymałości mebli. Szkło hartowane to spełniona obietnica solidności oraz odporności na zarysowania!

Wrażenie delikatności i lekkości to odpowiedź projektantów na chęć przełamania monotematycznego stereotypu. Wybór stołu szklanego to odpowiedź na pytanie, w jaki sposób wprowadzić do wnętrz, czy to dużych czy małych, nowoczesny design!

Stół ARTIS + MAX

Stół ARTIS z krzesłami MAX

Stół ELTON

Stół ELTON

Stół Finezja

Stół Finezja

 Więcej podobnych produktów dostępnych jest w sklepie Mirat.eu w kategorii – Stoły Szklane


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *