Kominek – wady i zalety. Aktualności / Inspiracje

Kominek to prawdziwy, autentyczny i wyjątkowy symbol domowego ogniska. Potrafi podkreślić każdą wspaniałą chwilę, ociepla i stwarza wyjątkową atmosferę.

Widok palącego się ogniska działa zawsze tak samo – uspokaja, ogrzewa, pozwala na kontemplacje. Nie zmienia się to od wieków. Tak samo, jak nasi przodkowie lubimy jego bliskość, czujemy się w jego pobliżu bezpieczni. Kominek w domu spełnia podobne zadania. Wydaje się, że ma same zalety, ale czy to prawda?

KOMINEK_FRANEK_12

Kominek – Zacznijmy od zalet…

Kominek to synonim klimatu, którego nie da się porównać z niczym innym. To uczcie, którego być może nie do końca rozumiemy, jest silne, bo nieświadome, wywodzące się z dawnych czasów. Wtedy, gdy jeszcze nie było światła elektrycznego, wszyscy zbierali się wokół ogniska, które ogrzewało i dawało nadzieję na lepsze jutro.

KOMINEK_FRANEK_122

A co z wadami?

Niestety, tak jak wspomnieliśmy wcześniej, kominek ma też swoje słabe strony. Często nie jest wystarczającym źródłem ciepła dla całego domu. Ciepłe powietrze z kominka rozchodzi się od razu i choć jest to przyjemne w danej chwili, to ma swoje wady. Wszystko dlatego, że stopniowe uwalnianie się ciepła byłoby korzystniejsze.

KOMINEK_WIKTOR_PW_12_DECO

Przez pewien moment jest bardzo przyjemnie, ale później mieszkanie szybko się ochładza. W konsekwencji trzeba pamiętać, żeby ogrzewanie kominkowe stosować regularnie, bo zbyt długa przerwa doprowadzi do wychłodzenia domu. Jest to szczególnie ważne dla osób, które często podróżują.

KOMINEK_LEO_100_L_P

Podsumowanie

Podsumowując, widzimy, że kominek w domu to bardzo dobre rozwiązanie, ale trzeba pamiętać o pewnych zastrzeżeniach. Estetyka i samopoczucie – to najważniejsze cechy, na które oddziałuje to domowe ognisko. Świetnie komponuje się w wystroju wnętrz, uspokaja, poprawia humor, dodaje sił. Jednakże kominek raczej nie będzie głównym źródłem ogrzewania domu. Może być dodatkiem, ale raczej nie ma co liczyć, że będzie to nasze jedyne źródło ciepła. Powinniśmy więc pomyśleć o tym, co jest dla na nas najważniejsze – atmosfera i wygląd mieszkania czy kwestie bardziej praktyczne.

Kominek_LEO_100

 

logo podstawowe kopiaZobacz polecane kominki w sklepie Mirat.pl

Kominki tradycyjne

ZOBACZ

kominek_z_płaszczem_wodnym

Kominki z płaszczem wodnym

ZOBACZ

biokominki

Biokominki

ZOBACZ


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *