Krzesła do salonu Aspero Inspiracje

 Jakie krzesła do salonu wybrać, aby komponowały się z salonem, a jednocześnie wyglądały efektownie i stylowo? W salonie najczęściej skupia się życie rodzinne. To miejsce wspólnie spędzonego czasu, rozmów i zabaw, a często przyjmowania gości. Część pokoju dziennego zazwyczaj aranżujemy na jadalnię.

Krzesła do salonu na miarę

Stół w salonie często pełni kilka funkcji – jest nie tylko miejsce rodzinnych posiłków czy imprez z przyjaciółmi, ale także plac zabaw dla dzieci, tymczasowe biuro w ciągu dnia i miejsce czytania gazety lub książki przy kawie. Jak widać krzesła przy stole muszą odpowiadać wszystkim naszym potrzebom oraz wymaganiom. Czym kierować się wybierając najlepszy mebel do pokoju dziennego?

krzesła do salonu Norbert

Krzesła do salonu Norbert

Z uwagi na eksploatację krzeseł w salonie przede wszystkim powinniśmy zdecydować się model trwały oraz wytrzymały. Jeśli przy stole siedzimy często to najlepszym rozwiązaniem będą krzesła drewniane. Solidne tworzywo jest odporne na uszkodzenia, a także wilgoć i silne zabrudzenia. Ponadto drewno kojarzy się (i słusznie) z elegancją. Bez względu na aranżację wnętrza krzesła drewniane potrafią się efektownie skomponować z wystrojem i estetycznie go uzupełnić.

Krzesła do salonu Polo

Krzesła do salonu Polo

Krzesła powinny być zawsze dopasowane do stołu. Jeśli ten jest w klasycznym stylu, z masywnymi nogami wybierzmy krzesła w podobnym kolorze oraz potężniejsze. Do takiej stylizacji pasować będzie obicie z efektownej tkaniny w stonowanych barwach. Więcej swobody mamy w przypadku nowoczesnego stołu. Możemy wtedy zdecydować się na krzesła na cieńszych nogach z ciekawym wzorem tapicerki. Obecne trendy w aranżacji żądzą się innymi prawami.

Krzesła do salonu K214

Krzesła do salonu K214

Cenne jest zaskakiwanie formą oraz unikalnym designem. W stylu nowoczesnym pozwólmy sobie na niecodzienne zestawienia, wbrew pozorom niepasujące do siebie elementy. Bądźmy jednak ostrożni, aby nie doprowadzić do efektu kiczu.

Krzesła do salony SA-SC

Krzesła do salony SA-SC

Eleganckie, stylowe i nowoczesne krzesła

Kolorystykę stołu oraz krzeseł można wybrać na dwa sposoby. Pierwszy to spójna kompozycja z pozostałą aranżacją wnętrza. Jasne krzesła będą uzupełnieniem komody czy regału w podobnym odcieniu lub beżowej kanapy. Jeśli salon urządzony jest w stylu klasycznym to również krzesła powinni nawiązywać do takiego wystroju.

Krzesła do salonu Dariusz

Krzesła do salonu Dariusz

Krzesła do salonu MA-SC

Krzesła do salonu MA-SC

Tradycyjne modele mebli obite wzorzystymi tkaninami będą w sam raz. Innym, ciekawym pomysłem jest oddzielenie obu stref poprzez odmienną kolorystykę. W takim wypadku przestrzeń salonu dzielimy na jasną część wypoczynkową salonu i ciemniejszy kącik jadalny lub na odwrót. Pozwoli to z łatwością wyodrębnić poszczególne strefy.

Krzesło do salonu Denis

Krzesła do salonu Denis

Różne kolory nie powinny iść w parze z różnicą w stylach. Ten powinien zostać taki sam dla całego wnętrza. Pozwoli to zachować estetyczną spójność w salonie. Jeśli pokój jest urządzony w stylizacji minimalistycznej lub skandynawskiej bardzo efektownie wyglądać będą krzesła o nietypowych kształtach lub kontrastujących kolorach.

 

logo podstawowe kopiaZobacz także w sklepie Mirat.pl

Krzesła do salonu dostępne w sklepie:

Krzesło do salonu Dariusz

Krzesło Dariusz

Zobacz

Krzesło do salonu CD-37

Krzesło CD-37

Zobacz


Krzesło do salonu cd-42

Krzesło CD-42

Zobacz

Krzesło do salonu OP-SC

Krzesło OP-SC

Zobacz


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *